تمام آنچه از انحراف بینی می خواهید در وبسایت دکتر تخفیف بیابید.

تمام آنچه از انحراف بینی می خواهید در وبسایت دکتر تخفیف بیابید.

 انحراف بینی را در خانه درمان کنید

طبق نظر کارشناسان دکتر تخفیف انحراف بینی خمیدگی و انحراف داخل بینی است که باعث اختلال در تنفس می‌شود. با توجه به اینکه انحراف بینی مربوط به قسمت‌های داخلی بینی است درمان انحراف بینی در خانه بستگی به میزان انحراف دارد.

به گزارش دکتر تخفیف: اگر خودتان هم انحراف بینی نداشته باشید حتما از انحراف بینی چیز‌هایی شنیده‌اید و با آن آشنا هستید. اما آیا می‌دانید علت ایجاد انحراف بینی چیست؟ آیا درمان انحراف بینی در خانه امکان پذیر است؟ در این مقاله می‌خواهیم انحراف بینی و درمان انحراف بینی در خانه را بررسی کنیم.

انحراف بینی چیست؟

از نظر دکتر تخفیف بین دو حفره بینی یک اسکلت قرار دارد که به آن تیغه بینی یا سپتوم گفته می‌شود. نیمه جلوئی این تیغه غضروفی و نیمه بالایی آن استخوانی است. تیغه بینی در هر طرف توسط مخاط (پوست داخلی بینی ) پوشیده می‌شود. این مخاط عروق تغذیه کنندۀ تیغ ۀبینی را در بر دارد. خود غضروف فاقد عروق خونی است و سلول‌های غضروف بینی از موادی که از عروق خونی مخاط تراوش می‌شود، تغذیه می کنند. کارشناس دکتر تخفیف معتقدند تیغه بینی مانند یک ستون هم دو حفره بینی را جدا می‌کند و هم نقش نگه دارنده را در ساختمان بینی دارد. انحراف تیغه بینی به کج شدن یا سایر ناهنجاری های تیغه بینی گفته شود.

تشخیص انحراف بینی از دید کارشناسان دکتر تخفیف

به گزارش وبسایت دکتر تخفیف تیغه بینی در شرایط ایده آل و به صورت طبیعی در وسط بینی قرار دارد. این تیغه را اگر از پایین نگاه کنیم انحراف آن مشخص می‌شود. تیغه بینی در صورتی که انحراف داشته باشد از مرکزیت خود خارج می‌شود و یک سوراخ بزرگ و دیگری کمی مسدود است.

دلایل انحراف بینی

رشد سریع‌ به‌ خصوص‌ هنگام‌ بلوغ‌

نواقص مادرزادی

وارد شدن ضربه

فشار ناشی از تومورهای خوش خیم یا بدخیم موجود در سینوس‌ها

علائم انحراف بینی 

 خون دماغ شدن

خر و پف کردن و خشک شدن دهان هنگام خواب

 آبریزش بیش از حد بینی

 اختلال در تنفس و سیستم بویایی

درمان انحراف بینی در خانه

ممکن است به این فکر افتاده باشید که انحراف تیغه بینی را با روش‌هایی در خانه و بدون جراحی درمان کنید. اما باید بدانید درمان انحراف بینی که شدید باشد و شما را اذیت کند تنها با جراحی قابل انجام است. جراحی سیتوپلاسمی یکی از راهکار‌های درمان انحراف بینی است که با بی‌حسی موضعی و یا بی‌هوشی و در حدود ۹۰ دقیقه انجام می‌گیرد.

به عقیدخ کارشناس بخش بینی دکتر تخفیف درمان‌های خانگی نمی‌تواند غضروف و تیغه بینی را برش داده و به اصلاح ساختار داخل بینی بپردازد. البته جهت درمان انحراف بینی خفیف‌تر که مشکلات تنفسی به وجود نیاورد می‌توان به درمان انحراف بینی در خانه و از طریق طب سنتی و یا با استفاده از دارو‌هایی که در زیر نام برده شده است، پرداخت.

اسپری‌های استروئیدی برای کاهش التهاب

 دیلاتور‌های بینی

 دکونژستانت‌ها

محلول‌های نمکی

 آنتی‌هیستامین‌ها

اگر علائم انحراف بینی، مشکل‌ساز یا شدید نباشند، به درمان خاصی نیاز نیست.

درمان انحراف بینی در خانه از طریق گیاهان دارویی

از دید کارشناسان دکتر تخفیف آویشن ضدعفونی کننده و برای تنفس بسیار خوب است؛ یک تا ۲ گرم گیاه خشک آویشن را در یک فنجان آب جوشیده بریزید بگذارید ده دقیقه بماند تا دم بکشد؛ نوشیدن ۳ فنجان چای آویشن با عسل در روز به مدت سه هفته گرفتگی بینی ناشی از انحراف بینی را برطرف می‌کند.

هشدار دکتر تخفیف: اسانس آویشن برای زنان باردار، سالمندان و کودکان تجویز نمی‌شود.

نعناع: ۳ تا ۴ قطره روغن نعناع را در یک کاسه آب داغ ریخته و بیش از ۱۵ دقیقه آن را استنشاق کنید در هنگام استنشاق چشم‌های خود را ببیندید.

هشدار: اسانس نعناع هرگز نباید برای کودکان زیر ۶ سال استفاده شود.

اکالیپتوس: اکالیپتوس یک درمان طبیعی بسیار خوب برای گرفتگی و تنفسی راحت است؛ چند قطره از اسانس اکالیپتوس را در یک کاسه آب گرم بریزید و حوله را روی سر به طوری که روی پیشانی را بگیرد قرار دهید و به مدت ۵ دقیقه استنشاق کنید؛ این کار را دو بار در روز انجام دهید.

هشدار: از این اسانس بدون مشورت با پزشک برای زنان باردار، زنان شیرده و کودکان زیر ۶ سال استفاده نشود.

بینی را مرطوب کنید: با مرطوب کردن بینی مخاط بینی راحت‌تر تخلیه می‌شود و گرفتگی ناشی از انحراف بینی از بین می‌رود؛ نوشیدن آب نیز میکروب بدن را تخلیه می‌کند.

استفاده از ادویه جات ضد احتقان: غذا‌های تند گرفتگی بینی را از بین می‌برند.

ویتامین C: ویتامین C به تقویت رگ‌های خونی کمک می‌کند در نتیجه باعث کاهش تورم بینی و جلوگیری از آبریزش بینی می‌شود. افراد مبتلا به گرفتگی بینی باید موادغذایی که دارای ویتامین C است مصرف کنند.

عوارض احتمالی انحراف بینی ار منظر کارشناسان دکتر تخفیف

دکتر تخفیف: از عوارض احتمالی انحراف بینی خونریزی مکرر بینی و همچنین عفونت مکرر بینی یا سینوس‌هاست؛ به این دلیل که در شرایط نرمال ترشحات سینوس‌ها توسط مجاری بینی به درون بینی تخلیه می‌شود و به انتهای گلو منتقل خواهد شد. اگر سپتوم و تیغه بینی انحراف داشته باشد مسدود شدن مجاری سینوس‌ها را در پی دارد و فرد دچار مشکلات سینوسی در بینی خود خواهد شد. ترشحاتی که از سینوس‌ها خارج می‌شود داخل مجاری بینی انباشته می‌شود و احتمال ابتلا به بیماری‌های سینوسی مانند سینوزیت در فرد افزایش خواهد یافت.

پیشگیری از ایجاد انحراف بینی از دید کارشناسان دکتر تخفیف

 از وارد آمدن ضربه به بینی پیشگیری کنید.

برای ورزش‌های پر برخورد و دوچرخه سواری از کلاه‌های محافظ استفاده کنید.

هنگام سوار شدن در اتومبیل کمربند ایمنی خود را ببندید.

سخن آخر کارشناسان دکتر تخفیف

دکتر تخفیف: معمولا ۸۰ درصد انحراف‌ها از نوع خفیف است. اکثر افراد جامعه درجات خفیفی از انحراف تیغه بینی را دارند که اختلال تنفسی ایجاد نمی‌کند و نیازی به عمل اصلاحی و مراجعه به پزشک ندارند. در بچه‌ها بهتر است که اصلاح انحراف تیغۀ بینی تا پایان سن بلوغ به تعویق بیفتد، اما در بزرگسالان اگر شدت انحراف تیغه بینی به حدی باشد که باعث انسداد تنفسی شده باشد باید آنرا با جراحی اصلاح کرد.

شما نیز اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید یا راهی برای درمان انحراف بینی در خانه می‌شناسید، آن را از طریق بخش "ارسال نظر" با ما و سایر کاربران ستاره در میان بگذارید.

دکتر تخفیف مرجع مطالب بینی و زیبایی

www.drtakhfif.ir

جهت مشاهده جدیدترین تخفیف ها شهر خود را انتخاب نمائید
دکترتخفیف
شهر
با دکتر تخفیف ارزانتر درمان کنید